KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099246
nr 1409 9246
Elsa Hammar-Moeschlin
(1879-1950), Sverige
Vid vävstolen. Signerad, daterad 1903. Akvarell. Motivet: 33x21 cm, yttermått inklusive ram: 47x34 cm
Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:47:29
700 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Elsa Hammar-Moeschlin
Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin